top of page
REC03596-33.jpg

PRIEŠ FOTOSESIJĄ

Susitikimas puodeliui kavos ir moodboard pasiruošimas

Pirmas žingsnis planuojant fotosesiją – tinkamas pasiruošimas. Kviečiu susitikti puodeliui kavos – susipažinti ir aptarti lūkesčius. Iš patirties žinau, kad bent minimaliai pabendrauti gyvai, vėliau sutaupo laiko ir duoda daugiau laisvumo, pasitikėjimo, atsipalaidavimo. O vadinamasis moodboard yra sklandesnio ir kryptingo kūrybinio proceso pagrindas. Jis apima ne tik rūbų aptarimą, bet pradžioje – pagalvoti, apskritai, kokią istoriją norisi savimi papasakoti. Kokią žinutę ir jausmą sieksime perteikti būsimomis akimirkomis. Kokių rekvizitų, kokios šviesos, vietos prireiks. Pasirinkimų ir galimybių daug, tad sumanu turėti į ką atsiremti.

Įvertinus savo norus ir galimybes, kviečiu išsirinkti norimos trukmės fotosesijos patyrimą. Daugiau laiko tai nebūtinai daugiau nuotraukų. Laikas suteikia galimybę atsipalaiduoti ir panirti į kūrybinį procesą, atrasti daugiau būsenų. Fotosesija – tai dviejų kūryba: fotografo ir modelio sąskambis. Keičiant aprangos derinius galima ne tik suspėti išgerti kavos ar arbatos, bet ir paeksperimentuoti. Patirtis sako, kad kūrybinio momento 100% suplanuoti neįmanoma. Kai pasitiki tėkme, atrandi netikėtų kampų – koks džiuginantis būna tas momentas, kai ima ir netikėtai suskamba: asmenybė, drabužis, kūnas, poza ar žvilgnis. Tai taip autentiška! 

DAŽNI KLAUSIMAI

 • Rūbai. Ką apsirengti?
  Tai, ko gero, yra dažniausias visų laikų moterų klausimas. Aptarus fotosesijos moodboard'ą / temą, patariu ir pakonsultuoju ką pasirinkti. Įkvėpimui pasidalinu Pinterest aprangos derinių albumais. Fotosesija – tai puikiausia proga atverti spintas ir apsirengti tai, ką laikėte ypatingai progai. Galbūt kažką ekstravagantiško, gal kažką drąsaus. Romantiškam įvaizdžiui sukurti puikiai tinka įvairios detalės – raukiniai, nėriniai, ažūras, laisvos suknelės ir skrybėlės. Į fotosesijas dažnai atsinešu savų mylimų skrybėlių. Fotosesijoms visada labai tinka vienspalviai ir subtiliai marginti rūbai. Tinka pagalvoti apie drabužių sluoksnius, kad fotografuojant būtų galima nuimti ar pridėti, išgauti naujų derinių.
 • Makiažas ir sušukavimas. Ką daryti?
  Tikrai ne visada būtinas sudėtingas makiažas ir šukuosena. Daugelis mano modelių puikiai pasigražina pačios. Žinoma, išbaigtą rezultatą garantuoja kiek įmanoma tolygi veido odos spalva, švelniai pakontūruoti bruožai, pamaskuoti paakiai ir pan. Subtilus profesionalus makiažas ir dailus sušukavimas yra puikus pasirinkimas – turiu rekomendacijų kur kreiptis. Galima nuvykti pas visažistes/meistres ar už papildomą atlygį išsikviesti į fotosesijos vietą.
 • Noriu, o nedrįstu. Ar man pavyks?..
  Ar lengva fotografuotis? Jei nesame modeliai, tai bus nauja patirtis. Ypač tos pirmosios fotosesijos gyvenime sukelia nemaža jausmų, minčių, pažadina turėtas patirtis, įsitikinimus, kad: – „Nežinosiu, ką daryti". Gali apimti keisčiausios mintys, kad gi nesu modelis ir nemoku sukinėtis kaip reikia. Kad nepatinka dirbtinės pozos ir pan. Ši dalis labai stipriai priklauso nuo fotografo – koks jo požiūris, kokie tikslai ir kaip jis geba VESTI tave per fotosesiją. Ką kalba, ką mato, ar moka padrąsinti, pasakyt kur kokie momentai yra dailūs ir pan., ar visa tai vyksta su lengvumo jausmu. – „Bijau nuvilti". Labai moteriškas jausmas. Gali atrodyti, kad štai Onutė ar Petrutė joms tai lengvai sekasi, jos fotogeniškos. O ką aš – vien tik rūpesčių sukelsiu, nes neturiu patirties. Galiu nuraminti, kad „su patirtimi” vienetai ir retai tai gelbsti. Tiesiog būti momente, jausti savo kvėpavimą, gyventi tą akimirką natūralia savimi yra 99% visos būties fotosesijoje.
 • Nuo ko pradėti planuoti fotosesiją?
  Pirmas žingsnis planuojant fotosesiją – tinkamas pasiruošimas. Iš patirties žinau, kad bent minimaliai pabendrauti gyvai, vėliau sutaupo laiko ir duoda daugiau laisvumo, pasitikėjimo, atsipalaidavimo. O vadinamasis moodboard'as yra sklandesnio ir kryptingo kūrybinio proceso pagrindas. Jis apima ne tik rūbų aptarimą, bet pradžioje – pagalvoti, apskritai, kokią istoriją norisi savimi papasakoti. Kokią žinutę ir jausmą sieksime perteikti būsimomis akimirkomis. Kokių rekvizitų, kokios šviesos, vietos prireiks. Pasirinkimų ir galimybių daug, tad sumanu turėti į ką atsiremti. Kviečiu susitikti puodeliui kavos – susipažinti ir aptarti lūkesčius.
 • Kokios trukmės fotosesiją pasirinkti?
  Tradiciškai susitinkame 1 ar 1,5 val. Daugiau laiko – tai nebūtinai daugiau nuotraukų (bet dažniausia ir jų). Laikas suteikia galimybę atsipalaiduoti ir panirti į kūrybinį procesą, atrasti daugiau būsenų. Fotosesija – tai dviejų kūryba: fotografo ir modelio sąskambis. Keičiant aprangos derinius galima ne tik suspėti išgerti kavos ar arbatos, bet ir paeksperimentuoti. Patirtis sako, kad kūrybinio momento 100% suplanuoti neįmanoma. Kai pasitiki tėkme, atrandi netikėtų kampų – koks džiuginantis būna tas momentas, kai ima ir netikėtai suskamba: asmenybė, drabužis, kūnas, poza ar žvilgnis. Tai taip autentiška!
 • Man nebe 18.. Ar matysis raukšlės?
  Visos moterys patiria tą momentą, kai ima pastebėti pokyčius savo veide, savam kūne. Amžiaus tema išties jautrus dalykas, nors labiau nei faktas, kad visi amžėjame. Būnant savo laiku, savo vietoj – privalumų daugiau nei iššūkių, o fotografija gali būti puiki draugė. Kas neramina galvojant apie fotosesiją? – Raukšlės. Visos pažiūrime į veidrodį, o ir dažnai sau kritikos nepagailime. „Nenoriu atrodyt sena”, - pagalvojame. Sendina kritiškumas, o gaivos veidui pridėti galime skyrusios laiko miegui, poilsiui ..ir subtiliam make-up. Dailiam rezultatui gauti yra suvienodinami veido tonai (nesinori, kad pvz., nosis liktų rausvesnė nei skruostai), skoningai paryškinami bruožai. Fotografuojant raukšlelės išryškėja nuo šešėlių, tad visada jauniau atrodysime tinkamoje šviesoje. – Kūnas. Su metais jis keičiasi. Pati esu patyrusi liūdesį, kad po 2 nėštumų „nebegaliu” fotografuotis su bikini. Tos strijos, tas pilvas.. (o man tebuvo 22 m.). Aišku, galima išdrįsti ir taip, bet aš to dar nepadariau, vis randu kitų fotokampų nei nuogas pilvas. Ir kiekviena savyje turime jautrių vietų.. Siūlau „apžaisti" – rūbai, spalvos, kampai. Kūrybingumas ir stiliaus pajautimais – visa tai palengvina ir suminkština jautrumą. O po truputį, atradus savy malonių lopinėlių, malonumas plinta. Ateina daugiau drąsos, pasitikėjimo, savęs priėmimo. Tai kas ir turi ateiti su metais! Fotografija – tai piešimas šviesa. Ir smagumas tas, kad čia išties gali „nusipiešti” save kokią nori. Redaguodama visada sušvelninu gilią raukšlę (juk jai tiesiog pritrūko šviesos!). Užtat emocijai, žvilgsniui, jausmui gylio priduoti gali tik gyvenimo patirtys ir drąsa būti savimi su tuo, kas esi šiandien.
 • Kaip atsipalaiduoti fotosesijos metu?..
  Paradoksalu, bet kuo daugiau apie tai galvosime, tuo sunkiau bus tai padaryti.. Labai padeda dar planuojant fotosesiją, aptarti kokią mintį, kokią žinutę ir jausmą norėsime perteikti. Kokią istoriją pasakosime nuotraukomis?.. Žinute gali būti sentencija, tavo šūkis, nuostata. Pvz., Kad ir kokie rūpesčiai supa, aš randu laiko sau. / Laiminga moteris – pailsėjusi moteris.. / 40 is a new 20! ir tt. Galbūt tai it studentiška popietė mieste, galbūt tu ir tavo hobby, galbūt pasinėrimas į vidinius pojūčius jaukiuose šešėliuose, galbūt susitikimas su savo kūnu lyg iš naujo.. Temų galybė. Be galo įdomu kurti – pagalvoti apie vietą (padedančią atskleisti žinutę), ieškoti šviesos, rūbų, spalvų, rekvizitų.. A, o tai kaip atsipalaiduoti? Priimti, kad jaudintis yra normalu. Pasitikėti tėkme, džiaugtis, kuomet fotografas vis pametėja užuominų, padrąsina ir komplimentų paberia. Ir tiesiog pasinerti į įstoriją, į aplinką, būti joje taip, kaip būtum, jei tavęs nefotografuotų.. (tai ir yra esmė). Mokėti pozuoti reikia tik manekenams, nes jų darbas toks – tinkamai rodyti ne save, o labiau drabužį.
 • Kur galime fotografuotis?
  Šiltuoju metų laiku labiausiai mėgstu fotografuoti mieste. Ten daugybė įvairiausių erdvių. Parkai, kavinės, Mo Muziejus etc. Galiu atvykti į jūsų aplinką. Puiku, kai netrūksta langų, šviesos. Smagus patyrimas – išsinuomoti erdvę mano mėgiamoje „Brazzi" fotostudijoje. Ten nestinga stilingų dekortyvinių sienelių, fotelių, augalų, neribotos galimybės sukurti norimą nuotaiką ir apšvietimą su blykstėmis.
bottom of page